AramaZeynep Deniz AkademiZeynep DenizDansKoleksiyonAkademiKişisel GelişimPinterestFacebookTwitterİletişim
ÖZGEÇMİŞ
DİPLOMA ve SERTİFİKALAR
ÇİZİMLER
FIT PROJELERİ
FIT GÜNLERİ
İLETİŞİM
 

ZEYNEP DENİZ

 
 

zeynep deniz kimdir, moda çizimleri, deri tasarımı, Canlı model, Transformal Nefes rehberliği, Feng-Shui danışmanlığı

Tarsus Amerikan Lisesi’nden mezun olan Zeynep Deniz, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik bölümünde başladığı yüksek öğrenimine 1995 yılında İtalya-Floransa’da bulunan POLIMODA, Instituto Della Moda’da moda tasarımı ile devam etti.

 

İtalya’dan sonra New York’ta dünyanın önde gelen moda tasarım okullarından biri olan Fashion Institute of Technology (FIT)’ye kabul edilerek eğitimine devam etti. Bölümünü birincilikle tamamladıktan sonra New York’ta tasarımcı olarak çalıştı.  

Zeynep Deniz, Amsterdam’a taşındığı 1998 yılında moda tasarımcılığına devam ederken Brezilya danslarıyla tanıştı. Dans konusundaki yeteneğini keşfeden Deniz, kısa süre içinde Zouk, Axe, Samba de pe, Samba Pagode, Samba de Gafieira, Forro ve Bolero danslarında uzmanlaşarak eğitmenliğe adım attı. Bu dönemde devam ettiği dans okulunun şov grubunda dans etmeye başlayan Deniz, profesyonel kariyerine moda tasarımcılığının yanı sıra dansçılığı da eklemiş oldu.  2002 yılında dans grubuyla birlikte Brezilya'ya gitti. Ünlü dansçı/eğitmen Jaime Aroxa'dan eğitimler aldı, çeşitli atölyelere katıldı.

 

Amsterdam’da Tommy Hilfiger da dahil olmak üzere çeşitli firmalarda tasarımcı olarak çalıştıktan sonra 2004 yazında Türkiye’ye döndü. İstanbul’da çeşitli dans okullarında, üniversitelerde, fuar ve organizasyonlarda dans dersleri verdi, gösterilere katıldı. 2007 yılında “AXE LOCA” adlı Türkiye’nin ilk ve tek Axe Bahia dans grubunu kurdu.

2005 yılında International La Salle Acedemy’de eğitmenliğe başladı. Moda çizimleri, illüstrasyonları, boyama ve koleksiyon hazırlama teknikleriyle ilgili çeşitli dersler verdi.

Eğitmenlik serüvenine 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ITU / FIT FASHION DESIGN SUNY PROGRAM başlıklı bölümünde çizim ve tasarım eğitimleri vererek devam etti. Üniversitede canlı model çizim dersleri, moda çizimleri ve boyama teknikleri, deri tasarımı, koleksiyon hazırlama ve sunum teknikleriyle ilgili dersler verdi. Deniz halen, moda tasarımcısı olmayı hedefleyen gençlere bu alanlarda eğitimler vermektedir.

 

Diğer taraftan, yine Hollanda’da iken başladığı Feng-Shui çalışmalarını Türkiye'ye döndükten sonra da sürdürdü. Dünyaca ünlü Feng-Shui mastırlarından, Lillian Too'nun tekniklerini uygulayarak kendini geliştirdi. Moda tasarımcılığı, eğitmenliği ve dans eğitmenliğinin yanı sıra Zeynep Deniz, Feng-Shui danışmanlığı da yapmaktadır.

 

Kişisel gelişim konusunda birçok eğitime katılarak kendisini geliştiren Zeynep Deniz,  Kayra gelişim merkezinde katıldığı eğitimlerle Transformal Nefes Rehberliği sertifikası da aldı. Bireysel nefes seansları ve grup seansları uygulamaları gerçekleştirdi.

 

Halen özel  tasarım/portfolyo derslerinin yanı sıra kendi markasıyla koleksiyon hazırlıyor. Aynı zamanda da dans kostümleri tasarlayıp üretiyor ve dans çalışmalarını sürdürüyor. Zumba dersleri veriyor ve Feng-Shui  danışmanlıgı yapıyor.